V Dni Wisełki

Sprawozdanie z organizacji i przebiegu festynu w Wisełce w dniu 26-27.07.2013 r.

Komenda Hufca ZHP Poznań Grunwald informuje, że zgodnie z decyzją Burmistrza Wolina nr.SO.5311.2.2011 z dnia 30.06.2011r. przeprowadziła w terminie od.10.07.2010 do 31.08.2010 w Wisełce publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz powstającego Ośrodka Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi /protokół w załączeniu/.

Jednocześnie informujemy,że w dniu 23.07.2011r. podczas festynu odbyła się również loteria fantowa z której zysk zostaje przeznaczony również na budowę Ośrodka.Tegoroczny festyn odbył się w ramach III Dni Wisełki zorganizowanych wspólnie przez naszą komendę Radę Sołecką i Sołtysa Wisełki,Radę Parafialną i Księdza Administratora, Radnego Powiatu Kamieńskiego, a objętych patronatem Burmistrza Wolina. W festynie mimo padającego deszczu uczestniczyło bardzo wielu turystów przebywających na wczasach w Wisełce. Podczas festynu przeprowadzono wiele konkursów sprawnościowych /skakanka,rzut do celu, wyścigi na szczudłach/ w których udział wzięli oprócz dzieci starsi wczasowicze.

Zgaduj-zgadula dla dorosłych wywołała wiele pochlebnych komentarzy co do ich tematyki jak i sposobu prowadzenia oraz nagród.Wszystkie tu wymienione konkurencje zarówno sportowe jak i umysłowe premiowane były specjalnymi nagrodami dla każdego uczestnika.Przez cały czas trwania festynu nasze Panie z Rady Przyjaciół Harcerstwa częstowały uczestników smakołykami kuchni wielkopolskiej /pyry z gzikiem.pajda chleba ze smalcem i ogórkiem/ oraz smakowitymi ciastkami.

Na zakończenie festynu odbyło się losowanie nagród loterii fantowej w której sprzedano 120 losów, gdzie każdy los wygrywał.Było to możliwe dzięki licznym fundatorom nagród. Komenda Hufca potwierdza wcześniejsze deklaracje o cyklicznym organizowaniu festynów pod nazwą Dni Wisełki i bardzo liczy na dalszą współpracę z sołectwem Wisełka,Parafią w Wisełce, Pana Burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy Wolin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *