V Dni Wisełki

Sprawozdanie z organizacji i przebiegu festynu w Wisełce w dniu 26-27.07.2013 r.

Komenda Hufca ZHP Poznań Grunwald informuje, że zgodnie z decyzją Burmistrza Wolina nr.SO.5311.2.2011 z dnia 30.06.2011r. przeprowadziła w terminie od.10.07.2010 do 31.08.2010 w Wisełce publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz powstającego Ośrodka Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi /protokół w załączeniu/.

Jednocześnie informujemy,że w dniu 23.07.2011r. podczas festynu odbyła się również loteria fantowa z której zysk zostaje przeznaczony również na budowę Ośrodka.Tegoroczny festyn odbył się w ramach III Dni Wisełki zorganizowanych wspólnie przez naszą komendę Radę Sołecką i Sołtysa Wisełki,Radę Parafialną i Księdza Administratora, Radnego Powiatu Kamieńskiego, a objętych patronatem Burmistrza Wolina. W festynie mimo padającego deszczu uczestniczyło bardzo wielu turystów przebywających na wczasach w Wisełce. Podczas festynu przeprowadzono wiele konkursów sprawnościowych /skakanka,rzut do celu, wyścigi na szczudłach/ w których udział wzięli oprócz dzieci starsi wczasowicze.

Zgaduj-zgadula dla dorosłych wywołała wiele pochlebnych komentarzy co do ich tematyki jak i sposobu prowadzenia oraz nagród.Wszystkie tu wymienione konkurencje zarówno sportowe jak i umysłowe premiowane były specjalnymi nagrodami dla każdego uczestnika.Przez cały czas trwania festynu nasze Panie z Rady Przyjaciół Harcerstwa częstowały uczestników smakołykami kuchni wielkopolskiej /pyry z gzikiem.pajda chleba ze smalcem i ogórkiem/ oraz smakowitymi ciastkami.

Na zakończenie festynu odbyło się losowanie nagród loterii fantowej w której sprzedano 120 losów, gdzie każdy los wygrywał.Było to możliwe dzięki licznym fundatorom nagród. Komenda Hufca potwierdza wcześniejsze deklaracje o cyklicznym organizowaniu festynów pod nazwą Dni Wisełki i bardzo liczy na dalszą współpracę z sołectwem Wisełka,Parafią w Wisełce, Pana Burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy Wolin.

IV Dni Wisełki

Sprawozdanie z organizacji i przebiegu festynu w Wisełce w dniu 21.07.2012 r. Komenda Hufca ZHP Poznań Grunwald informuje, że zgodnie z decyzją Burmistrza Wolina nr. 2012 z dnia 201 2r. przeprowadziła w dniu 21.07.2012r. w Wisełce publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz powstającego Ośrodka Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi.

Tegoroczny festyn odbył się w ramach IV Dni Wisełki zorganizowanych wspólnie przez naszą Komendę i Sołtysa Wisełki. W festynie uczestniczyło bardzo wielu turystów przebywających na wczasach w Wisełce. Podczas festynu przeprowadzono wiele konkursów sprawnościowych /skakanka,rzut do celu, wyścigi na szczudłach w których udział wzięli oprócz dzieci starsi wczasowicze. Zgaduj-zgadula dla dorosłych wywołała wiele pochlebnych komentarzy co do ich tematyki jak i sposobu prowadzenia oraz nagród.Wszystkie tu wymienione konkurencje zarówno sportowe jak i umysłowe premiowane były specjalnymi nagrodami dla każdego uczestnika.Przez cały czas trwania festynu nasze Panie z Rady Przyjaciół Harcerstwa częstowały uczestników smakołykami kuchni wielkopolskiej /pyry z gzikiem. pajda chleba ze smalcem i ogórkiem! oraz smakowitymi ciastkami.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody, a było to możliwe dzięki licznym fundatorom nagród.Na szczególną uwagę zasługuje udział w Festynie drużyny harcerskiej z Wolina, która dzielnie pomagała w przeprowadzeniu konkurencji. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Komenda Hufca potwierdza wcześniejsze deklaracje o cyklicznym organizowaniu festynów pod nazwą Dni Wisełki i bardzo liczy na dalszą współpracę z sołectwem Wisełka,Parafią w Wisełce, Pana Burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy Wolin.


Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

Nasi Przyjaciele

Wsparli Budowę:
– Kancelaria Prezydenta Kwaśniewskiego
– Firma DEFOR – Śrem
– Firma ROL MECH – Wolin
– Fundacja BZ WBK
– Towarzystwo Gospodarcze „MEBLOPOL” Poznań- osoby prywatne
– „SPOŁEM” Poznańska Spółdzielnia Spożywców
– Fundacja „AMICIS” Wronki
– p. Artur Mikut
– Firma Hans Grohe z Tarnowa Podgórnego
– dh.Paweł Napieralski
– OBI Centrala Systemowa Sp.z.o.o
– STELMASZYK s.j. z Poznania
– firma EMAL-PIASK ze Stęszewa
– firma MARWO-MEBLE z Witobla
– PHUP WOJCIECH SZCZECHOWIAK z Ostroroga

III Dni Wisełki

III Dni Wisełki

W dniach 23 – 24 lipca 2011 roku odbyły się  III Dni Wisełki, których organizatorami w tym roku byli:

– Komenda Hufca ZHP Poznań Grunwald

– Sołtys i Rada Sołecka Wisełki

– ksiądz Administrator i Rada Parafialna parafii Wisełka

– Radny Powiatu Kamieńskiego

Patronatem III Dni Wisełki objął Burmistrz Wolina.

Pierwszy dzień rozpoczął się spotkaniem na terenie naszej bazy komendanta i instruktorów oraz przedstawicieli RPH hufca z Burmistrzem Wolina, Przewodniczącym Rady Miasta Wolin, Sołtysem i Radą Sołecką oraz Radnym Powiatu Kamieńskiego. Burmistrz w obecności wymienionych osób dokonał wkopania słupa z tablicą nazwy ulicy przebiegającej obok bazy, która brzmi Ustronie Leśne. O godz.11.00 na Placu Neptuna Burmistrz dokonał uroczystego otwarcia III Dni Wisełki, podczas którego Komendant Hufca hm. Marian Derda wręczył Srebrne Honorowe Odznaki Przyjaciół Harcerstwa Burmistrzowi Wolina Panu Eugeniuszowi Jasiewiczowi, Z-cy Burmistrza Panu Ryszardowi Mrozowi, Sekretarzowi Urzędu Miejskiego Panu Stanisławowi Łaszczowi oraz Sołtysowi Wisełki Pani Reancie Łuczak-Arys w podziękowaniu za pomoc jakiej udzielają hufcowi w rozwoju bazy. Następnie instruktorzy, członkowie RPH oraz nasi przyjaciele przeprowadzili szereg gier i zabaw takich jak: konkurs skakania ze skakanką, chodzenie na szczudłach, rzut do celu i wielu innych, które były nagradzane drobnymi upominkami. Nie odbył się konkurs na herb i barwy Wisełki oraz konkurs plastyczny – wspólny obraz „Wisełka moich marzeń” z powodu silnie padającego deszczu.

Jednocześnie częstowano uczestników festynu smakołykami kuchni wielkopolskiej pyrami z gzikiem, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz ciastkami. Cały czas trwała sprzedaż losów  loterii fantowej. Jedną z zabaw była Zgaduj – Zgadula dla dorosłych z wiedzy ogólnej, wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce oraz gwarze poznańskiej. I ostatnim punktem soboty na Placu Neptuna było losowanie nagród loterii fantowej, która corocznie wzbudza wiele emocji. Następnie festyn przeniósł się na tereny kościelne gdzie odbył się koncert zespołu Dival i skosztować można było: pieczonego dzika, miodu, kiełbasek z rusztu oraz wypieków.

Odbyły się również zajęcia sportowe. O godz.21.00 zakończył się pierwszy dzień festynu.

Drugi dzień rozpoczął się regatami kajakowymi na Przystani U Krawczyka na jeziorze Wisełka gdzie 12 dwuosobowych załóg kajaków rywalizowało o puchary i medale. W południe w kościele odbyła się uroczysta msza św. na której koncertował zespół „Julin” z Wolina z repertuarem Musica Sacra.”

O godz.15.00 rozpoczęła się ostatnia konkurencja programu bieg przełajowy o puchary, medale i nagrody ufundowane przez Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miasta, Komendanta Hufca ZHP Poznań Grunwald, księdza Administratora, Sołtysa oraz Członka Zarządu Rady Powiatu Kamieńskiego. Po wręczeniu pucharów, medali i nagród III Dni Wisełki przeszły do historii.

Serdecznie dziękuję organizatorom za wkład pracy, instruktorom i członkom RPH oraz naszym  przyjaciołom za wielką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu oraz uczestnikom za udział.

Osobne słowa podziękowania kieruję do fundatorów nagród bez których nie byłoby takiej zabawy i zadowolenia uczestników:

Komendzie Hufca ZHP Poznań Grunwald

Sklepowi „E+V” ze Stęszewa

Warsztatowi Mechaniki Pojazdowej Marian Nowak ze Stęszewa

Firmie „AS” z Poznania

Sklepowi „ABC” Pani Anny Żemojtel z Widełki

Smażalni Ryb „U Irenki” Pani Ireny Kisiel z Wisełki

Piwiarni „Przystań Bosmana U Marka” B. i M Kisiel z Wisełki

Piekarni Wisełka

Firmie Intergraf z Poznania

Nestle Purina

PHUT Diamont  Wisełka

Hurtowni Zoologicznej Wet Farm Ani Dis Poznań

Członkom Rady Przyjaciół Harcerstwa Hufca Poznań Grunwald

oraz wielu osobom prywatnym.

 

DZIĘKUJĘ !

Komendant Hufca ZHP Poznań Grunwald

hm. Marian Derda

1%

Szanowni Państwo! Macie już po raz kolejny możliwość przekazania 1% z Waszych podatków.
Wasz jeden procent będzie przeznaczony dla dzieci: Waszych, Waszych Bliskich i Waszych znajomych.

Zachęcamy wszystkich do wpłacenia swojego 1 procenta podatku dochodowego na rzecz Chorągwi Wielkopolskiej ZHP – organizacji pożytku publicznego.

Rodziców harcerek i harcerzy, sympatyków harcerstwa oraz pełnoletnich członków ZHP, którzy chcieliby przekazać pieniądze dla Chorągwi, prosimy o wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym, jako organizacji, której przekazują 1% podatku

KRS 0000266321

Hufiec Poznań-Grunwald – Komenda

Przykładowe wypełnienie druku rocznego zeznania podatkowego PIT:

Nastąpiły zmiany w wypełnianiu !!!

W rubryce : WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

wpisujemy tylko numer KRS  czyli 0000266321 (bez nazwy organizacji) oraz wpisujemy wnioskowaną kwotę , która nie może przekroczyć 1% kwoty naszego podatku.

Szczegółowy  cel czyli wskazanie drużyny, hufca czy innej jednostki organizacyjnej wpisujemy w INFORMACJACH UZUPEŁNIAJĄCYCH  w punkcie: Cel szczegółowy 1%

 

Podstawowe zasady przekazywania 1% podatku za 2009 r. (w roku 2010):
– podatnik wskazuje opp i kwotę 1% w zeznaniu podatkowym, nie ma możliwości samodzielnej wpłaty 1%
– podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji
– podatnik ma możliwości określenia celu szczegółowego, na który chce przekazać 1%
– jeśli odpis przekazywane jest dla organizacji, która ma oddziały, podatnik ma możliwości wskazania oddziału, dla którego chciałby przekazać swój 1%

Kwoty odpisów zostaną wpłacone na jedno wskazane konto organizacji:
– organizacja będzie mogła się dowiedzieć, kto przekazał jej 1% – dowie się tylko wtedy gdy płatnik zaznaczy w kolejnej pozycji, że wyraża zgodę na przekazanie danych osoby przekazującej i wysokość kwoty.

– wpłaty organizacji będą wpływać na konta organizacji w terminie trzech miesięcy od terminu składania zeznań podatkowych, czyli do końca kwietnia (odpisy otrzymane od tzw. ryczałtowców) i do końca lipca (odpisy od tzw. liniowców i rozliczających się według tzw. skali podatkowej).

Podstawa prawna:
– ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych,
– ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

1% RÓWNIEŻ DLA HUFCÓW I DRUŻYN

W dniu 21 grudnia 2007 r. Ministerstwo Finansów wydało komunikat, informujący, że podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na dystrybucję środków gromadzonych przez organizację pożytku publicznego (np. konkretny cel, konkretną jednostkę harcerską).

Informację tę podatnik będzie mógł zamieścić w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”, znajdującej się bezpośrednio nad wnioskiem o przekazanie 1% podatku należnego, odpowiednio w:
poz. 133 – PIT-28,
poz. 309 – PIT-36,
poz. 109 – PIT-36L,
poz. 128 – PIT-37,
poz. 62 – PIT-38.

2011


Komunikat 1/2011

Rozkaz L.1/2011

Rozkaz L.2/2011

Rozkaz L.3/2011

Komunikat 2/2011

Komunikat 3/2011

 

 

 

 

 

Rozkaz L.4/2011

Komunikat 4/2011

Rozkaz L.5/2011

Komunikat 5/2011

Rozkaz L.6/2011

Komunikat 6/2011

 

 

 Rozkaz L.7/2011

Rozkaz L.8/2011

Komunikat 7/2011

 

 

 
Rozkaz L.9/2011

Komunikat 8/2011

Komunikat 9/2011

Komunikat 10/2011

Rozkaz L.10/2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Komunikat 11/2011

Załącznik do komunikatu 11

 

 

 

 


Rozkaz L.11/2011

Rozkaz L.12/2011

Rozkaz L.12/2011A

Rozkaz L.13/2011

Rozkaz L.14/2011

Rozkaz L.15/2011

 

 

Komunikat 12/2011

Komunikat 13/2011 Rozkaz L.16/2011 Komunikat 14/2011 Załącznik: Święto Pyry Załącznik: Protokół KH z 25.10 Załącznik: List do drużynowych Nasza drużyna pamięta o…
Załącznik:
Wymagania KSI
Komunikat 15/2011

Komunikat 16/2011

Rozkaz L.17/2011

Komunikat 17/2011

Komunikat 18/2011

 

 

 


Komunikat 19/2011

Rozkaz L.18/2011

Komunikat 20/2011

 

 

 

Ośrodek Integracji

Harcerze hufca Poznań Grunwald budują ośrodek integracyjny z osobami niepełnosprawnymi w Wisełce koło Międzyzdrojów, który ma służyć do wspólnego wypoczynku osób zdrowych i niepełnosprawnych, wspólnej integracji i przełamywania istniejących jeszcze barier nietolerancji, oraz drobnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Stan na maj 2010