IV Dni Wisełki

Sprawozdanie z organizacji i przebiegu festynu w Wisełce w dniu 21.07.2012 r. Komenda Hufca ZHP Poznań Grunwald informuje, że zgodnie z decyzją Burmistrza Wolina nr. 2012 z dnia 201 2r. przeprowadziła w dniu 21.07.2012r. w Wisełce publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz powstającego Ośrodka Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi.

Tegoroczny festyn odbył się w ramach IV Dni Wisełki zorganizowanych wspólnie przez naszą Komendę i Sołtysa Wisełki. W festynie uczestniczyło bardzo wielu turystów przebywających na wczasach w Wisełce. Podczas festynu przeprowadzono wiele konkursów sprawnościowych /skakanka,rzut do celu, wyścigi na szczudłach w których udział wzięli oprócz dzieci starsi wczasowicze. Zgaduj-zgadula dla dorosłych wywołała wiele pochlebnych komentarzy co do ich tematyki jak i sposobu prowadzenia oraz nagród.Wszystkie tu wymienione konkurencje zarówno sportowe jak i umysłowe premiowane były specjalnymi nagrodami dla każdego uczestnika.Przez cały czas trwania festynu nasze Panie z Rady Przyjaciół Harcerstwa częstowały uczestników smakołykami kuchni wielkopolskiej /pyry z gzikiem. pajda chleba ze smalcem i ogórkiem! oraz smakowitymi ciastkami.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody, a było to możliwe dzięki licznym fundatorom nagród.Na szczególną uwagę zasługuje udział w Festynie drużyny harcerskiej z Wolina, która dzielnie pomagała w przeprowadzeniu konkurencji. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Komenda Hufca potwierdza wcześniejsze deklaracje o cyklicznym organizowaniu festynów pod nazwą Dni Wisełki i bardzo liczy na dalszą współpracę z sołectwem Wisełka,Parafią w Wisełce, Pana Burmistrza i Urzędu Miasta i Gminy Wolin.


Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *