III Dni Wisełki

III Dni Wisełki

W dniach 23 – 24 lipca 2011 roku odbyły się  III Dni Wisełki, których organizatorami w tym roku byli:

– Komenda Hufca ZHP Poznań Grunwald

– Sołtys i Rada Sołecka Wisełki

– ksiądz Administrator i Rada Parafialna parafii Wisełka

– Radny Powiatu Kamieńskiego

Patronatem III Dni Wisełki objął Burmistrz Wolina.

Pierwszy dzień rozpoczął się spotkaniem na terenie naszej bazy komendanta i instruktorów oraz przedstawicieli RPH hufca z Burmistrzem Wolina, Przewodniczącym Rady Miasta Wolin, Sołtysem i Radą Sołecką oraz Radnym Powiatu Kamieńskiego. Burmistrz w obecności wymienionych osób dokonał wkopania słupa z tablicą nazwy ulicy przebiegającej obok bazy, która brzmi Ustronie Leśne. O godz.11.00 na Placu Neptuna Burmistrz dokonał uroczystego otwarcia III Dni Wisełki, podczas którego Komendant Hufca hm. Marian Derda wręczył Srebrne Honorowe Odznaki Przyjaciół Harcerstwa Burmistrzowi Wolina Panu Eugeniuszowi Jasiewiczowi, Z-cy Burmistrza Panu Ryszardowi Mrozowi, Sekretarzowi Urzędu Miejskiego Panu Stanisławowi Łaszczowi oraz Sołtysowi Wisełki Pani Reancie Łuczak-Arys w podziękowaniu za pomoc jakiej udzielają hufcowi w rozwoju bazy. Następnie instruktorzy, członkowie RPH oraz nasi przyjaciele przeprowadzili szereg gier i zabaw takich jak: konkurs skakania ze skakanką, chodzenie na szczudłach, rzut do celu i wielu innych, które były nagradzane drobnymi upominkami. Nie odbył się konkurs na herb i barwy Wisełki oraz konkurs plastyczny – wspólny obraz „Wisełka moich marzeń” z powodu silnie padającego deszczu.

Jednocześnie częstowano uczestników festynu smakołykami kuchni wielkopolskiej pyrami z gzikiem, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz ciastkami. Cały czas trwała sprzedaż losów  loterii fantowej. Jedną z zabaw była Zgaduj – Zgadula dla dorosłych z wiedzy ogólnej, wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce oraz gwarze poznańskiej. I ostatnim punktem soboty na Placu Neptuna było losowanie nagród loterii fantowej, która corocznie wzbudza wiele emocji. Następnie festyn przeniósł się na tereny kościelne gdzie odbył się koncert zespołu Dival i skosztować można było: pieczonego dzika, miodu, kiełbasek z rusztu oraz wypieków.

Odbyły się również zajęcia sportowe. O godz.21.00 zakończył się pierwszy dzień festynu.

Drugi dzień rozpoczął się regatami kajakowymi na Przystani U Krawczyka na jeziorze Wisełka gdzie 12 dwuosobowych załóg kajaków rywalizowało o puchary i medale. W południe w kościele odbyła się uroczysta msza św. na której koncertował zespół „Julin” z Wolina z repertuarem Musica Sacra.”

O godz.15.00 rozpoczęła się ostatnia konkurencja programu bieg przełajowy o puchary, medale i nagrody ufundowane przez Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miasta, Komendanta Hufca ZHP Poznań Grunwald, księdza Administratora, Sołtysa oraz Członka Zarządu Rady Powiatu Kamieńskiego. Po wręczeniu pucharów, medali i nagród III Dni Wisełki przeszły do historii.

Serdecznie dziękuję organizatorom za wkład pracy, instruktorom i członkom RPH oraz naszym  przyjaciołom za wielką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu oraz uczestnikom za udział.

Osobne słowa podziękowania kieruję do fundatorów nagród bez których nie byłoby takiej zabawy i zadowolenia uczestników:

Komendzie Hufca ZHP Poznań Grunwald

Sklepowi „E+V” ze Stęszewa

Warsztatowi Mechaniki Pojazdowej Marian Nowak ze Stęszewa

Firmie „AS” z Poznania

Sklepowi „ABC” Pani Anny Żemojtel z Widełki

Smażalni Ryb „U Irenki” Pani Ireny Kisiel z Wisełki

Piwiarni „Przystań Bosmana U Marka” B. i M Kisiel z Wisełki

Piekarni Wisełka

Firmie Intergraf z Poznania

Nestle Purina

PHUT Diamont  Wisełka

Hurtowni Zoologicznej Wet Farm Ani Dis Poznań

Członkom Rady Przyjaciół Harcerstwa Hufca Poznań Grunwald

oraz wielu osobom prywatnym.

 

DZIĘKUJĘ !

Komendant Hufca ZHP Poznań Grunwald

hm. Marian Derda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *